הזמנות

אנו ביהב מאמינים בטקסטים, אוהבים הגות. כשהקמנו את הארגון מצאנו, כי קיים צורך ממשי להנגיש את אותם טקסטים ציוניים ישנים לבנות ובני דורנו, במטרה לחבר אותם ואותנו לרעיונות הגדולים הנחים בבסיס התנועה הציונית. משכך, אספנו וערכנו טקסטים ציוניים מכוננים – ועודנו שבים ועושים זאת מדי שנה בשנה – המבססים את עולם הערכים שלנו ואת התקווה עליה מונחת החתירה לחברת מופת. באמצעות ספרים אלה אנו מגבשים תשתית ציונית עדכנית בת זמננו, מעבירים את מערכי הלימוד שלנו, וחושפים צעירות וצעירים רבים לעולם מדהים של הגות ציונית מכוננת ורלוונטית ביותר לימינו. אומרים שגדול תלמוד המוביל לכדי מעשה, ועבורנו, מהווים ספרים אלה את המסד הרוחני לפעילות האקטיבית שאנו מבקשים לעשות ולשינוי אותו אנו מבקשים לחולל בחברה הישראלית. ספרינו תורגמו גם לשפות אנגלית וספרדית, במטרה לכונן סיפור משותף יחד עם אחינו ואחיותינו בקהילות היהודיות ברחבי העולם.

"יהב-מחנכים לציונות"- תכנית לימודים סטנדרטית

10 מפגשים

תכנית הלימודים הסטנדרטית של יהב-מחנכים לציונות, הינה תכנית לימודים ציונית הומניסטית ברוח ערכי מגילת העצמאות, הכוללת עשרה מפגשי לימוד מבוססי טקסטים. במהלך המפגשים נעמיק, נחקור ונגלה את הכתבים הציוניים ואת ההגות של אבות ואמהות הציונות, העומדים בבסיס הקמתה של מדינת ישראל, דרכם נברר בירור מעמיק את דרכי הפעולה הציוניות והאפשריות בימינו, במטרה להביא לשינוי חברתי.

"יהב-מחנכים לציונות"- תכנית לימודים מעמיקה

15 מפגשים

למי מכם שיבחרו בכך, אנו מציעים תכנית לימוד ציונית הומניסטית מעמיקה ומקיפה יותר, הכוללת חמישה-עשר מפגשי לימוד, ועוסקת בערכים ונושאים נוספים, שלא נכללים בתכנית הסטנדרט.

סמינרים: סמינרי העשרה במפגשים יומיים

יומי או דו יומי

יום סמינר או מספר ימים, בהם נחקור נושאים שונים בהגות הציונית והיהודית שלנו. נברר יחד ונעסוק בערכים המרכזיים והמשותפים לנו, עליהם הוקמה מדינת ישראל. את הסמינרים ניתן לקיים בתוך מבנה או בחוץ, במהלך טיולים או בסביבה קבועה, והם רלוונטיים לכל מועדי וחגי ישראל מלוח השנה היהודי והציוני, בהם תרצו לעסוק. ניתן להזמין אותם למסגרות שונות כמו בתי-ספר, שנות שירות, מכינות, צוותי הדרכה ועוד.

בתי-ספר תיכונים הסבר למערכת גפ"ן

יומי או דו יומי

מתוך אמונה, כי יש להתחיל ללמד ולעסוק בציונות עוד בבתי-הספר, ומתוך מענה לצרכים שעלו מן השטח בשנים האחרונות, אנו בונים ומעבירים ביהב תכניות מותאמות לגילאי התיכון בהתאם לתכנים הנלמדים בבתי-הספר ובהתאם לערכי הארגון העוסקים בציונות, שירות משמעותי, זהות יהודית, יהדות כתרבות, אחריות חברתית ועוד. את תכנית הלימוד אנו בונים ומתאימים במיוחד לצורכי בית הספר, על בסיס ההתקשרות עם אנשי הקשר בבית הספר, וזאת במטרה לייצר תכנית מוצלחת ומדויקת ככל הניתן, ולכן אנו פועלים במסגרת מערכת הגפ"ן של משרד החינוך.

אירועים מהשטח

'אגדה' היא העולם הרעיוני, המוסרי והזהותי שעל בסיסו אני מבקש לבנות את 'ההלכה' שהיא התרגום של האידיאה שתהפוך למעשה החינוכי.מחנך ראוי בעיני הוא כזה שתמיד נמצא בין 'שמיים לארץ'. בין האידיאלים והרעיונות המופשטים של החיים לבין המעשים היומיומיים, הלכות החיים שבלעדיהם אין משמעות לרוח ולאידיאל

מקראות יהב

אומרים שגדול תלמוד המוביל לכדי מעשה, ועבורנו, מהווים ספרים אלה את המסד הרוחני לפעילות האקטיבית שאנו מבקשים לעשות ולשינוי אותו אנו מבקשים לחולל בחברה הישראלית. ספרינו תורגמו גם לשפות אנגלית וספרדית, במטרה לכונן סיפור משותף יחד עם אחינו ואחיותינו בקהילות היהודיות ברחבי העולם.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

״השאלה החברתית״

באחת התקופות הסוערות שידעו התנועה הציונית ומדינת ישראל, יצאנו לחקור, בהובלת פרופ' פניה עוז זלצברגר, את שורשיו של רעיון הדמוקרטיה-הליברלית, כפי שבאה לידי ביטוי בכתביו של זאב ז'בוטינסקי, ממנהיגי הציונות ומנהיגה הרוחני של מפלגת הליכוד.

״יהדות כתרבות״

התנועה הציונית קמה כתנועת נגד חילונית, צעירה ותוססת. תנועה שביקשה ליצור, לחדש ולברוא, לא פעם תוך כדי מחיקת ושלילת העבר היהודי. החל בראשיתה וביתר שאת בתקופת הישוב והקמת המדינה, פעלה הציונות במתח שבין שימור הקשר ההיסטורי עם העבר ושרשרת הדורות היהודית, לבין בריאת עולם חדש, מציאות חדשה ויהדות חדשה, כאן בארץ ישראל.

צבא העם במדינה דמוקרטית

בפרק הנוכחי צאנו לחקור את היחסים שבין צבא וחברה, בין מוסר ולוחמה ובין דרג הצבאי והדרג המדיני. ד"ר עידית שפרן גיטלמן, מובילה אותנו בשיחה על חוק ומשפט, פילוסיפיה וחברה אזרחיתץ מתחיל בפקודתו של בן גוריון על הקמת צה"ל בשנת תש"ח, דרך מסמך צה"ל ועד מחאת המילואימניקים של ימינו, נבקש להתחקות אחר חשיבות הצידוק המוסרי של צה"ל והמשרתות והמשרתים בו.

Scroll to Top
×